Skolan är lika med kaos!
Välkommen till Supermumin. Om du tycker det verkar vara en bra idé att följa vad jag skriver i fortsättningen, får du gärna prenumerera RSS-flöde. Tack för besöket!
Det är kaos på skolan! Kurser som ska bytas, scheman som inte stämmer, elever som är vilsna, kurser som ställs in och schemakrockar. Helt galet.
Skulle idag ha läst “Lokala nät”-kursen, men det blev inget med det. Dels var inte listan riktigt uppdaterad, sen hade inte någon av klasserna som hade elever som skulle läsa kursen på schemat, därför hade alla splittrats helt och läraren hittade inte fler än tre-fyra stycken. Lektionen var inställd och kursen hotas av inställning den med.
Det är synd. Enligt läraren var det lite “matte gällande IP-adresser, DNS och konf av Windows Server 2003″. Lät rätt kul.
— Taggar: Livet i allmänhet
Inga kommentarer. Lagt under kategorin "Livet i allmänhet". Pusha inlägget eller pinga via Ping.fm. Om du gillade inlägget kanske du vill börja prenumerera på RSS-flödet?






