Världsherravälde - del 1

Välkommen till Supermumin. Om du tycker det verkar vara en bra idé att följa vad jag skriver i fortsättningen, får du gärna prenumerera RSS-flöde. Tack för besöket!

Erik säger:
Det är egentligen sådant här vi borde blogga om ;o
Erik säger:
Hur det kan tänkas se ut
Erik säger:
men då blir vi väl hängda
Lassinniemi!!!11 säger:
lol
Lassinniemi!!!11 säger:
ahhaha
Lassinniemi!!!11 säger:
du inser att jag sitter och skriver inlägget nu va?
Erik säger:
loooololol

Jag och Erik pratade som helt normala människor på MSN. Sen kommer vi in på vad som händer efter skolan, och Erik påstår att det vore “gött att lära ut webdesign på gymnasie-nivå” (yeah right!!) och att det skulle bli standard-horande deluxe. Där kommer min teori in:

Året är 2011. Erik har just gått ut lärarhögskolan och söker jobb som lärare på en skola som lär ut webdesign och andra datorrelaterade ämnen. Under tiden har jag:

  1. Tagit över världen
  2. Utropat mig själv som enväldig härskare
  3. Satt Mozillas Firefox-avdelning som mina rådgivare
  4. Satt W3C som en regering och straffmakt
  5. Google får härja fritt eftersom de inte är ondskefulla
  6. Infört “Standardinriktad webdesign A, B

— Taggar:

3 kommentarer. Lagt under kategorin "Livet i allmänhet". Pusha inlägget eller pinga via Ping.fm. Om du gillade inlägget kanske du vill börja prenumerera på RSS-flödet?


Bara en fråga; går ni på droger pojkar?

En smått orolig förälder!!!1

Det räcker med dåliga sovvanor :D

Vad är sömn?

Din information




Din kommentar